PROJE TANITIM DOSYASI HAZIRLAMA

PROJE TANITIM DOSYASI HAZIRLAMA

 Faaliyetin ÇED Yönetmeliğince değerlendirilmesi ve yönetmeliklerdeki yerine göre PROJE TANITIM DOSYASI, yatırıma ve Çevre İzin işlemlerine başlamak için ilk adımdır.

Neden Proje Tanıtım Dosyası hazırlanır?

 Yapılması planlanan faaliyet öncesi ve/veya herhangi bir değişiklik durumunda (kapasite artışı, faaliyet yerinin değişmesi v.s.) faaliyet sahibi tarafından, ÇED Yönetmeliği’nin; EK-II’ sinde yer alan ve kapsam dışı olup kapasite artışı ile EK-II’ ye giren projeler için Proje Tanıtım Dosyası Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yeterlilik Tebliğine göre yetki almış kurum ve kuruluşlara hazırlatılarak Bakanlığa sunulması zorunludur.

Çevresel Etki Değerlendirmesi yapılmaksızın başlanan faaliyetler Çevre Kanununun 15. Maddesi ve ÇED Yönetmeliğinin 19 (a) maddesi gereğince faaliyet durdurma ve Çevre Kanununun 20 (e) maddesi gereğince idari para cezası, ÇED Raporu veya Proje Tanıtım Dosyasında taahhüt edilen hususlara uyulmadığının tespit edilmesi durumunda ÇED Yönetmeliğinin 19 (b) maddesi ve Çevre Kanununun 20 (e) maddesi gereğince idari işlem ve idari para cezası uygulanmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

GAYRİ SIHHİ MÜESSESE RUHSATI ÇED RAPORU HAZIRLANMASI